سالن همایش مؤسسه در تورنتو

کد مطلب : 1080
تعداد بازدید : 335
1402/08/25
در جامعه ی ایرانیان مهاجر خارج از کشور به ندرت می توان چتر فراگیری یافت که فارسی زبانان و فارسی دوستان را فارغ از گرایش های فرهنگی و عقیدتی آنان گرد هم آورد؛ ایجاد بستری یکپارچه و فضایی صمیمانه برای خوانش و تبادل ادبیات و فرهنگ ایرانی آرزویی دیرین و در عین حال دور است.

در جامعه‌ی ایرانیان مهاجر خارج از کشور به ندرت می‌توان چتر فراگیری یافت که فارسی‌‌زبانان و فارسی‌دوستان را فارغ از گرایش‌های فرهنگی و عقیدتی آنان گرد هم آورد؛ ایجاد بستری یکپارچه و فضایی صمیمانه برای خوانش و تبادل ادبیات و فرهنگ ایرانی آرزویی دیرین و در عین حال دور است. باری، با این امید، شبعه بنیاد علمی فرهنگی اسناد میراث شرق در کانادا، در سال 2009 به طور رسمی ثبت و در شهر مونترآل و تورنتو فعالیت‌های خود راشروع کرد. این بنیاد، مرکزی عام المنفعه، غیرانتفاعی، آموزشی، علمی وفرهنگی است که می‌کوشد فارسی‌زبانان و فارسی‌دوستان را گرد هم آورده تا با بازخوانی و بازیابی فرهنگ و زبان مشترک، راهی به سوی مدارای یکدیگر یابند.

در این مرکز از بدو تأسیس تا کنون بیش از 1555 برنامه و فعالیت ادبی، فرهنگی، هنری و هم‌چنین کلاس‌ها و دوره‌های مختلف در زمینه‌های علمی و آموزشی در موضوعات حافظ و شاهنامه خوانی، انجمن‌زنان، انجمن جوانان، انجمن دوست‌داران سینما، کافه ادبی، نقد و بررسی و… به اجرا درآمده است. هم‌چنین کتابفروشی و مرکز پخش، کتابخانه عمومی و دیجیتال، استودیو، نگارخانه، آموزشگاه زبان، آموزشگاه کلاس‌های تقویتی پویا، دارالترجمه رسمی، محضر اسناد رسمی و دفتر ازدواج رسمی در کبک کانادا از زیرمجموعه‌های این بنیاد است.

تصاویر سالن گردهمایی مؤسسه اسناد میراث شرق در شهر تورنتو:

        

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha